Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Biblioteci virtuale (32)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

ACTIV

Iluzia mahalalei amintirilor

Iluzia mahalalei amintirilor Mai lasă-mă puţin...  O clipă, o oră -  n-are importanţă...  Soarele mai are-o groază  de stat acolo sus  pen…

Început de Marius-Adrian Ionescu

0 Mar 16, 2017

ACTIV

Fluieră-stea

Ne ajunge o seară cu greieri cântându-ne iubirea. Ajunge o alee și o bancă din parcul uitat cu nimeni pe drum, nici țipenie de om care să…

1 Mar 12, 2017
Răspunsul lui Sora Ilzi-Aurora

ACTIV

Urme de paşi pierduţi

Ascultă -ploaia ce bate-n geamulpersonalului nostrune cântă de drum bun.Las-o să cânte....Are grijă să șteargă pașii noștridin orașul prea…

0 Mar 10, 2017

ACTIV

Frontiera

Soarele stătea atârnat de cerul mahalalei; acolo unde timpul stătea tras pe linie moartă. Aerul de fum și parfum era handicapat într-așa un…

1 Mar 10, 2017
Răspunsul lui Mihail Toma

ACTIV

O umbră

O umbră Pașii mei se duc tot mai departe spre alte sfere și locuri, spre alte vise cu gânduri așa-zis proscrise... Las umbra mea să bântu…

1 Mar 10, 2017
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

Alerg printre stele

Gândul meu de-ar zbura către tine cândva, ai putea să-l strângi în braţe ca pe-o stea? N-am să-ntârzii un ceas, nicio zi, niciun pas; vo…

1 Mar 8, 2017
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

Ca într-un vis

Sunt sătul să tot privesc doar o veche poză dintr-un album, nu pricep de ce un vis trebuie să se destrame în fum, însă mâine-n zori de z…

0 Mar 6, 2017

ACTIV

Umbra lui Van Gogh

Un colaj fenomenal: Nicolae Tzone + Beatrice Bernath+ Adrian Grauenfels  in cautarea geniului si a capodoperei. http://en.calameo.com/rea

Început de Adrian Grauenfels

2 Mar 6, 2017
Răspunsul lui Adrian Grauenfels

ACTIV

Ora noastră

Priveşte cum timpul s-a oprit la comandă şi a adormit cuminte ca un bebeluş: Uite-aşa, special pentru noi Să mai stăm să vorbim oraşul să…

0 Mar 5, 2017

ACTIV

ANTOLOGIA SCRIITORILOR ROMÂNI CONTEMPORANI DIN ÎNTREAGA LUME – STARPRESS 2017, AUTOR LIGYA DIACONESCU

Dacă mai există vreun om de cultură român care încă nu a făcut cunoştinţă cu Doamna Limbii sale materne, Ligya Diaconescu, înseamnă că, c…

Început de Florin T. Roman

0 Feb 27, 2017

© 2018   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support