Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

Diverse (572)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

moderator

Ziua Îndrăgostiților

De ziua Sfântului Valentin inimile celor îndrăgostiți sunt mai aproape una de alta ca de obicei, sunt mai fierbinți și mai sincere.…

Început de Petru Plătică

21 Mar 3
Răspunsul lui Petru Plătică

moderator

Legenda Mărțișorului

Mărțișorul - gingaș simbol al Primăverii, al Dragostei de viață, al Renașterii, al Credinței, al Speranței - este purtat de noi- r…

Început de Petru Plătică

7 Mar 3

admin

O EPIGRAMĂ NEMURITOARE SCRISĂ DE PĂSTOREL TEODOREANU

Alexandru O.{Pastorel} Teodoreanu (nascut in 1894 – decedat in 1964} Din Banat până la Iaşi Se resimte lipsa sării, Fiindcă cei mai mulţi…

Început de Lenuş Lungu

5 Feb 23

admin

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 13

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 13 Concursul va avea 20 de întrebări. În fiecare zi (de luni până vineri) se va pune o întrebar…

Început de Ioan Muntean

1 Feb 18
Răspunsul lui Nicoleta Mija

ACTIV

Luna

Luna Luna care ne-a pecetluit iubirea ca într-o carte, mi-a şoptit că a păstrat o rază să ghideze drumul meu de stea Aceeaşi lună ce ne-a…

Început de Marius-Adrian Ionescu

1 Feb 18
Răspunsul lui Lenuş Lungu

admin

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 11

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 11 Concursul va avea 20 de întrebări. În fiecare zi (de luni până vineri) se va pune o întrebar…

Început de Ioan Muntean

1 Feb 15

admin

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 10

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 10 Concursul va avea 20 de întrebări. În fiecare zi (de luni până vineri) se va pune o întrebar…

Început de Ioan Muntean

1 Feb 14

admin

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 9

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 9 Concursul va avea 20 de întrebări. În fiecare zi (de luni până vineri) se va pune o întrebare…

Început de Ioan Muntean

0 Feb 13

ACTIV

Scrisoare

Scrie-mi...aceeaşi scrisoarepe care o tot aşteptla post-restantde ultima dată cândne-am scris şis-a lăsat cu"Return to Sender"(Cine-i Sende…

Început de Marius-Adrian Ionescu

0 Feb 12

admin

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 8

Concurs altmarius - Etapa XX întrebarea 8 Concursul va avea 20 de întrebări. În fiecare zi (de luni până vineri) se va pune o întrebare…

Început de Ioan Muntean

1 Feb 12

© 2019   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support /********* ********/