Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

ingambament (31)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

moderator

Iubirea

simt același frumos parfum ești în sufletul meu bine venit pe drumul pașilor pierduți ninge peste săruturile noastre ziua anul aproape a t…

Început de Nicoleta Mija

0 Dec 14, 2018

moderator

pleacă toamna

Toamna, rămâne amintire oare      care floare se scutură pe foile scrise astă–      noapte au căzut petale. Curg zile monoton încet-      …

Început de Nicoleta Mija

3 Dec 14, 2018
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

Restaurația fulgilor de nea

Zăpada cade-n cerc uri inocente pe case, pe la crimi, pe trotuar.   Noi plutim ... în visele de cente ca nu ferii pe apa nimănui.   Doar i…

Început de Pop Dorina

4 Dec 14, 2018

admin

Poezii în stil ingambament

Poezii în stil ingambament   Eu nu strivesc corola de minuni a lumii Lucian Blaga   Eu nu strivesc corola de minuni a lumii şi nu ucid cu m…

Început de Ioan Muntean

3 Dec 14, 2018

moderator

Buciumul

ploi peste păduri dese ori cețuri cad frunzele zboară așa dar este frig tresar ,speriată de fulger norii se-ngrămădesc  seara coboară înce…

Început de Nicoleta Mija

5 Dec 13, 2018
Răspunsul lui Ioan Muntean

moderator

Într- o iarnă

crivățul rece din miază- noapte la gura sobei . În curte e bine- venit un câine- Lup este prietenul meu.   afara ninge, vijelie, flori de…

Început de Nicoleta Mija

2 Dec 13, 2018

ACTIV

Debarasare curajoasă

În dimineața rece alt cineva a ascuns plictiseala după un brad, eu toc mai am observat, în umbra unui bine cuvântat ceai de tei, că dese o…

Început de Pop Dorina

3 Dec 13, 2018

ACTIV

O urare cu... portocale

Aș decupa din amin tirea Crăciunului de altă dată o porto cală, dar timpul s-ar împotrivi, sec unda poate-ar plânge.   Ce-aș construi cu l…

Început de Pop Dorina

9 Dec 13, 2018

admin

Ingambament

ingambament Ingambamentul este o tehnică modernă de scriere a poeziei, care constă în scrierea cu majusculă doar a versului care începe o…

Început de Ioan Muntean

15 Dec 12, 2018

moderator

Parfum de liliac

Astă -  noapte a înflorit liliacul alb deseori  sub el ne-am sărutat, nu voi uita chipul tău niciodată undeva ne vom întâlni . Nu aveam do…

Început de Nicoleta Mija

2 Dec 11, 2018
Răspunsul lui Nicoleta Mija

© 2021   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

-->