Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

literatura sf (20)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

admin

Emanuel Grigoraş - ZAR (poezie SF)

ZAR de Emanuel Grigoraş “Stau atins de primăvară Trec delfini sunet pulsând pe stradă Arunc un zar a mia oară Trec rezultaul pe o neagră…

Început de Ioan Muntean

1 Ian 13
Răspunsul lui Lenuş Lungu

admin

Răzvan Rachieriu - Despre cum mi-am pierdut entitățile (poezie SF)

Despre cum mi-am pierdut entitățile de Răzvan Rachieriu  1. Un sentiment se smulge din mine și înalță o catedrală o tristețe deghizată î…

Început de Ioan Muntean

1 Ian 13

admin

Fuga pentru fugă: 1. Eram cândva alături

Fuga pentru fugă   1. Eram cândva alături   Totul s-a sfârşit!... Coardele timpului au îngheţat pentru mine şi tărâmul relaxării e pustiu..…

Început de Ioan Muntean

2 Ian 13
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

PARCĂ-S FETE (II)

Acum doi ani zeci de sfere, cea mai mare de mărimea celei pe care o văzuse el, cea mai mică cât o minge de ping-pong, băgaseră în sperieț…

Început de Mihail Toma

1 Ian 11

ACTIV

PARCĂ-S FETE (III)

− Tată, eu plec să văd de verișoarele Hinton, că știi cum sunt astea… Pot să jur că or să nască amândouă odată, cum ți-au făcut și mamele l…

Început de Mihail Toma

0 Ian 11

moderator

fără cuvinte

sunt clipe care vin de nicăieri, călătoresc prin viață, deseori tăcută, unde merg? nu știu nici eu, poate oriunde. trec pe lângă mine în f…

Început de Nicoleta Mija

1 Ian 10

ACTIV

PARCĂ-S FETE… (I)

Lucrare premiată de GazetaSF Canicula e infernală. Toate, de după schismă, fuseseră așa, dar anul ăsta arșița devenea de-a dreptul insupor…

Început de Mihail Toma

4 Ian 9

ACTIV

Unde-i Peru?

Un neam de-al lui Attilo, sătul de Ildiko, se duce și el la un bordel românesc. Se dezbracă ei acolo și bozgoru’ se cată între cracii muie…

Început de Mihail Toma

6 Ian 9

moderator

Soarele și Luna

E o noapte de vară frumoasă.... pe cer stelele se joacă, printre luceferi e multă lumină, o rază veselă de Lună sparge bezna nopții și-mi…

Început de Nicoleta Mija

3 Ian 7
Răspunsul lui Nicoleta Mija

moderator

Visul

pe malul unei ape prin pânza verzilor brazi bătrâni, privesc adesea spre cer caut ceva în suflet, o atingere de priviri în oceanul fantast…

Început de Nicoleta Mija

4 Ian 6
Răspunsul lui Nicoleta Mija

© 2019   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

--> /********* ********/