Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

mini-concurs Cronopedia – ediţia a 4-a – Poveştile cerbului (89)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

ACTIV

38. Sonet Anii copilăriei

Îmi place să scriu despre animalele din pădure, În copilărie deseori  în cort bine am dormit, Am la nepoți peste ani multe de povestit, Adu…

Început de Nicoleta Mija

12 Sep 4
Răspunsul lui Ioan Muntean

ACTIV

09. Sonet Cerbul l-a început de drum

Au trecut 50 de ani peste frumosul festival, La prima ediție Sile Dinicu frumos a dirijat, Zâmbea mereu, pe cei tineri i-a încurajat, A…

Început de Nicoleta Mija

7 Sep 3
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

35.Sonet Miezul nopții

E noapte și vântul bate mai rece, Stau lângă foc privesc o mică pictură, Cerbii nu țin cont de temperatură, Pe stradă numeni acum nu mai t…

Început de Nicoleta Mija

6 Sep 3
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

31. Sonet Albumul cu amintiri

Zâmbesc, deschid albumul plin de amintiri, Frunzele obosite se odihnesc pe pământ, Trandafirul trist este mângâiat de vânt, Adun în suflet…

Început de Nicoleta Mija

3 Sep 3

ACTIV

02. Sonet Pe Caraiman

Pe mutele verde, departe pe Caraiman, Crucea Eroilor Neamului a fost ridicată, Pădurea verde este acum nemișcată, Aici nu are loc n…

Început de Nicoleta Mija

6 Sep 3

ACTIV

01. Sonet Mânăstirea Putna

01. Sonet       La poale de munte, se înalță o mânăstire, Acolo bătrânul Ștefan bine  se odihnește, Muntele înalt, mândru soldat o păzeș…

Început de Nicoleta Mija

8 Sep 3

ACTIV

21.Sonet Aura Urziceanu

Picură ploaia în surdină, nu-mi pasă, Vreau să fiu boemă în acestă noapte, Adun arpegiile printre multe cuvinte, De muzica de jazz am fost…

Început de Nicoleta Mija

9 Sep 3
Răspunsul lui Mihaela Moşneanu

ACTIV

05.Sonet Cerbul tânăr

Freamătă codrul sub razele de soare, Muge adânc un cerb în codrul verde, De ce omul tot ce este frumos ucide? Rămân în urmă lucruri fără v…

Început de Nicoleta Mija

6 Sep 3

ACTIV

11. Sonet Bambi

Un urs se odihnește sub un bătrân stejar, Ursoaica este plecată să culeagă ghindă, Vor pe puiul frumos Benny acum să-l prindă Lupii cei ră…

Început de Nicoleta Mija

3 Sep 3
Răspunsul lui Pop Dorina

© 2018   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support