Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

Astăzi nu este ziua de naştere a nimănui

Discuţiile lui Rodica Bogdan (488)

Discuţii care au primit răspuns (437) Răspunsuri Activitatea Recentă

admin

" LA MULŢI ANI BINECUVÎNTAŢI TUTUROR PURTĂTORILOR NUMELOR ANDREI ŞI ANDREEA!"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui La mulţi ani de Sfântul Andrei...

3 Nov 30
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

admin

"Noaptea Sfântului Andrei Noaptea care precede ziua de 30 noiembrie – “zi de pomenir…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Noaptea farmecelor

5 Nov 30

moderator

"Se putea să nu pui tu cireaşa de pe tort? Nu se putea! Felicitări! ai 6 texte demne…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Aurelia AlbAtros - Ne cheamă țara în centenar - Poem în proză

8 Dec 3

ACTIV

"Chiar şi supliment fiind mi-am permis să-l comentez. Nu este el poem în proză ci din…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Dorina Pop - Câmpia decolorată evacuată în exil (poem în proză)

7 Dec 3

moderator

"Uneori ne e dificil să facem alegeri. De ce nu ai înscris această proză poetică în c…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Aurelia AlbAtros - Suflet prăbușit în falduri gri ( Proză poetică )

14 Dec 3

ACTIV

"N-am pretenţia că sunt eu o cunăscătoare în ale literaturii şi genurilor sale. Dar d…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Dorina Pop - Resemnarea uitată într-o ramă (poem în proză)

25 Dec 4
Răspunsul lui Pop Dorina

moderator

"Ei, când vrei se poate! Un text plin de sentimente, trăiri - potrivite însă pentru o…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Aurelia AlbAtros - Pescăruși, ninsoare în plină vară - ( Poem în proză )

20 Dec 3

moderator

"Și dacă-aș vrea să fiu o , o simplă  Aurelia, am citit cu plăcere această proză poe…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Aurelia AlbAtros - Prin rama celor ce iubesc - ( Poem în proză )

15 Dec 3

ACTIV

"Încet, încet, încărunţim cu toţii - inevitabil. Şi odată cu aspectul nostru exterior…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30 lui Dorina Pop - Cărunta frunză încurcată în lacrimi (proză poetică)

19 Dec 4
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Văd eu în poză: lemn (scânduri),cuie, garoafe un şnur şi o sîrmă... În text, extraor…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 27 lui Dorina Pop - Independența unui joc exponențial corupt (poem în proză)

24 Dec 4
Răspunsul lui Pop Dorina

© 2018   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support