Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

Discuţiile lui Rodica Bogdan (469)

Discuţii care au primit răspuns (411) Răspunsuri Activitatea Recentă

ACTIV

"Chiar şi supliment fiind mi-am permis să-l comentez. Nu este el poem în proză ci din…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30, 2018 lui Dorina Pop - Câmpia decolorată evacuată în exil (poem în proză)

7 Dec 3, 2018
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

"N-am pretenţia că sunt eu o cunăscătoare în ale literaturii şi genurilor sale. Dar d…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30, 2018 lui Dorina Pop - Resemnarea uitată într-o ramă (poem în proză)

25 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Încet, încet, încărunţim cu toţii - inevitabil. Şi odată cu aspectul nostru exterior…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 30, 2018 lui Dorina Pop - Cărunta frunză încurcată în lacrimi (proză poetică)

19 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Văd eu în poză: lemn (scânduri),cuie, garoafe un şnur şi o sîrmă... În text, extraor…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 27, 2018 lui Dorina Pop - Independența unui joc exponențial corupt (poem în proză)

24 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Am citit şi eu cu mare drag acest prim poem în proză (intitulat de tine) cu fotograf…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 27, 2018 lui Dorina Pop - Clorofila de pe tâmpla șinelor (poem în proză)

28 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Concursul din această lună mi s-ar fi potrivit cred ca o mănuşă, dar obiectiv nu am…"

Rodica Bogdan a răspuns Nov 27, 2018 lui Aurelia Albatros - Iubitul meu pierdut printre cuvinte ( Poem în proză )

21 Dec 3, 2018
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

"Mulţumesc! Se vede treaba că pentru tine cele 2 steluţe, duse aşa - pe linie, e un f…"

Rodica Bogdan a răspuns Oct 31, 2018 lui toamnă rivală

14 Nov 2, 2018
Răspunsul lui Ioan Muntean

ACTIV

"Mulţumesc!"

Rodica Bogdan a răspuns Oct 31, 2018 lui recompensă

13 Nov 3, 2018
Răspunsul lui Gabriela Mimi Boroianu

ACTIV

"Mulţumesc!"

Rodica Bogdan a răspuns Oct 31, 2018 lui repaus autumnal

14 Nov 2, 2018