Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

Discuţiile lui Matei Ioaniţiu (350)

Discuţii care au primit răspuns (268) Răspunsuri Activitatea Recentă

admin

"Ce să zic Rodicuţo - mulţumesc că ai insistat să revin la miniconcirsuri. Nu mă prin…"

Matei Ioaniţiu a răspuns Iun 21 lui Regulament mini-concurs Cronopedia 3 – epigrama, cu tema „Zâmbete estivale”

28 Iul 10
Răspunsul lui Ioan Muntean

admin

"... şi pentru truditori sărutul meu abstract! A Kiss, 1992 Georgy Kurasov "

Matei Ioaniţiu a răspuns Feb 28 lui Lenuş Lungu (coord.) - Ziditori în abstract (antologie)

11 Mar 1
Răspunsul lui Marin Anghelescu

admin

"Stimaţi realizatori de carte ne-aţi "zidit" în abstract sui-generis! Vă mulţumim pen…"

Matei Ioaniţiu a răspuns Feb 28 lui Lenuş Lungu (coord.) - Ziditori în abstract (antologie)

11 Mar 1
Răspunsul lui Marin Anghelescu

redactor

""

Matei Ioaniţiu a răspuns Ian 13 lui fată galaxie, cu stele în păr

4 Ian 14
Răspunsul lui Nitu Constantin

redactor

"Seara bună, dragi „cronopedieni”! Am lipsit ceva timp – programul meu în sezoanele t…"

Matei Ioaniţiu a răspuns Ian 13 lui fată galaxie, cu stele în păr

4 Ian 14
Răspunsul lui Nitu Constantin

admin

"loc fotopoem autor puncte 1 Iubitul meu pierdut printre cuvinte (Poem în proz…"

Matei Ioaniţiu a răspuns Dec 4, 2018 lui mini-concurs Cronopedia – ediţia a 7-a – fotopoem cu tema „Prăbuşire în ploaia de cuvinte”

153 Dec 9, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"La această ediţie, într-un fel, sarcina de notare a fost mai uşoară (fiind numai 8 t…"

Matei Ioaniţiu a răspuns Dec 1, 2018 lui Dorina Pop - Resemnarea uitată într-o ramă (poem în proză)

25 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Am mai spus, la această poză animată aşteptam mai multă "imagine" sincronizată (text…"

Matei Ioaniţiu a răspuns Dec 1, 2018 lui Dorina Pop - Cărunta frunză încurcată în lacrimi (proză poetică)

19 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"O corupţie independentă pe care o apreciez cu 2 steluţe! "

Matei Ioaniţiu a răspuns Dec 1, 2018 lui Dorina Pop - Independența unui joc exponențial corupt (poem în proză)

24 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Atenţie la încadrare .- e proză poetică! Felicitări "

Matei Ioaniţiu a răspuns Dec 1, 2018 lui Dorina Pop - Clorofila de pe tâmpla șinelor (poem în proză)

28 Dec 4, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

© 2019   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

--> /********* ********/