Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Discuţiile lui Pop Dorina (1,637)

Discuţii care au primit răspuns (1176) Răspunsuri Activitatea Recentă

admin

"Pielea poate-i demodată, Că, de, nu mai este... fată! Dar pensiuța-i galantă, De-aia…"

Pop Dorina a răspuns cu 7 ore în urmă lui Constantin Bidulescu - La mare la nudişti

1 cu 7 ore în urmă
Răspunsul lui Pop Dorina

moderator

"Eu nu m-aș săruta în valuri, Dar gusturile-s diferite... Te poți iubi în multe felur…"

Pop Dorina a răspuns cu 7 ore în urmă lui Iubirea printre valuri

3 cu 7 ore în urmă
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Moda e femeia chială Și bărbatul mai pletos. Vă întreb, fără sfială, Cine „are” mai…"

Pop Dorina a răspuns cu 7 ore în urmă lui Vladimir Nichita - Surprinzătoare identitate la mare

1 cu 7 ore în urmă
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Voi răspunde când... e umbră! Acum „merg” să mai citesc. Vreau să par puțin mai... s…"

Pop Dorina a răspuns cu 15 ore în urmă lui Vladimir Nichita - Marea e fermecătoare

3 cu 15 ore în urmă
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Dar n-am timp de giugiuleli, Chiar de e „fermecătoare”, Dar aștept și-alte păreri...…"

Pop Dorina a răspuns cu 15 ore în urmă lui Vladimir Nichita - Marea e fermecătoare

3 cu 15 ore în urmă
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Mă înclin spre iarna ta, Dar te aștept în vara mea... Tu - un Alfa, eu - o Beta! Ce-…"

Pop Dorina a răspuns cu 16 ore în urmă lui Vladimir Nichita - Dorintă poetică despre vară

1 cu 16 ore în urmă
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Nu mă „ard”. M-am ars deja! Lunecând inconștientă... Soarele șacal forja, Eu zâmbeam…"

Pop Dorina a răspuns cu 16 ore în urmă lui Vladimir Nichita - Vara și „formele” ei

1 cu 16 ore în urmă
Răspunsul lui Pop Dorina

moderator

"Cu sau fără dioptrii Toate vin și toate trec... Plutește-n asimetrii, Dar se crede u…"

Pop Dorina a răspuns ieri lui Toate la vremea lor...

4 cu 9 ore în urmă
Răspunsul lui Constantin Bidulescu

moderator

"„Fumează” și-un mascul cu bani Fustița scurtă cu tupeu... Te uiți la tine și-ai tăi…"

Pop Dorina a răspuns ieri lui Unui fumător...

4 cu 9 ore în urmă
Răspunsul lui Constantin Bidulescu

admin

"„Agățață de un slip” Se-afunda mereu în mare, Căci era un prototip Ce nu se lungea l…"

Pop Dorina a răspuns ieri lui Căldură mare

1 ieri
Răspunsul lui Pop Dorina

© 2019   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support /********* ********/