Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Discuţiile lui Daniela Vîlceanu (19)

Discuţii care au primit răspuns (19) Răspunsuri Activitatea Recentă

moderator

"Ce să zic, este bogată, E simpatică, dotată Puțintel 'împrăștiată'' O ispită-mbietoa…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Aug 9 lui Răspuns la... desen

99 Nov 10
Răspunsul lui Petru Plătică

admin

"Îl cred că se odihnește De o vreme cam pârlește, Unuia, i-a ars nevasta; Și-i gelos…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 30 lui Vladimir Nichita răspuns la „O zi ploioasă” de Nicoleta Mija

1 Iun 30
Răspunsul lui Daniela Vîlceanu

admin

"Nu poți sta prea mult la umbră Cu o singură berică; De se-ncinge de căldură Schimb-o…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 30 lui Pop Dorina răspuns la „Căldură mon cher” de Nicoleta Mija

1 Iun 30
Răspunsul lui Daniela Vîlceanu

admin

"Îți Mulțumesc, Vladimir  Astăzi m-ai destins puțin Mie-mi place să glumesc Pentru as…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 29 lui Vladimir Nichita - Inspirație poetică pe timpul verii

26 Iul 11
Răspunsul lui Lenuş Lungu

admin

"Eu sunt de acord cu tine Asta facem, zău, pe bune Fiecare scrie rime în patul ce-i a…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 29 lui Vladimir Nichita - Invitație la mare

27 Iul 13
Răspunsul lui Ioan Muntean

admin

"Nu mai da interpretare Că e munte că e mare  Că e formă ,,specială''  Am spus tot de…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 29 lui Vladimir Nichita - Inspirație poetică pe timpul verii

26 Iul 11

admin

"Când avea vreo câțiva ani Dinții îi cădeau pe bani Lăsa zâna Măseluță Sub pernă, era…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 29 lui Vladimir Nichita - Cu dantură falsă la mare

18 Iul 13

admin

"Ei, n-o lua acum pe bune Crezi femeia, cin-te pune? Nu țin post, mănânc ce prind Din…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 29 lui Vladimir Nichita - La grătar în plină vară

21 Iul 13

admin

"Aoleu, ce tare ești, Nu știu din asta cum ieși Te-au prăjit două deodată? Ce bărbat…"

Daniela Vîlceanu a răspuns Iun 29 lui Vladimir Nichita - Invitație la mare

27 Iul 13

admin

"Sincer, jur, nu mint deloc Nu am văzut marea ioc E de genul feminin Mă atrage prea p…"

26 Iul 11

© 2019   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

--> /********* ********/