Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Discuţiile lui Gabriela Mimi Boroianu (760)

Discuţii care au primit răspuns (298) Răspunsuri Activitatea Recentă

admin

"Draga mea textul trebuia să fie generat și în consens cu imaginea! De aceea l-am dep…"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 5 lui mini-concurs Cronopedia – ediţia a 7-a – fotopoem cu tema „Prăbuşire în ploaia de cuvinte”

153 Duminică
Răspunsul lui Pop Dorina

admin

"Mi-a fost foarte greu să jurizez astfel ca să nu par nedreaptă. Textele Aureliei tin…"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 4 lui mini-concurs Cronopedia – ediţia a 7-a – fotopoem cu tema „Prăbuşire în ploaia de cuvinte”

153 Duminică
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Aș fi vrut puțin mai mult lirism... **"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 3 lui Dorina Pop - Resemnarea uitată într-o ramă (poem în proză)

25 Dec 4
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Eu simt această proză mai mult sper un eseu decât spre un "poem". Am să dau doar **…"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 3 lui Dorina Pop - Cărunta frunză încurcată în lacrimi (proză poetică)

19 Dec 4
Răspunsul lui Pop Dorina

moderator

"De data asta textul tău merge de mână cu imaginea. O proză poetică de trei stele!"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 3 lui Aurelia AlbAtros - Pescăruși, ninsoare în plină vară - ( Poem în proză )

20 Dec 3
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

moderator

"Regasesc câteva clișee, câteva greșeli însă îmi place. Dacă o "periezi" cu atenție v…"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 3 lui Aurelia AlbAtros - Prin rama celor ce iubesc - ( Poem în proză )

15 Dec 3

moderator

"De data aceasta este o proză poetică... Revine obsesiv ploaia de cuvinte. Da, poate…"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 3 lui Aurelia AlbAtros - Frunza-n ploaia toamnei târzii - ( Poem în proză )

27 Dec 3

admin

"Poemul tău e deosebit de frumos. Are un erotism aparte, se citește ușor cu plăcere n…"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 3 lui Aurelia Albatros - Iubitul meu pierdut printre cuvinte ( Poem în proză )

21 Dec 3

ACTIV

"Îmi place cum se regăseste imaginea în text însă lipsește poezia din proză... "

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 2 lui Dorina Pop - Cărunta frunză încurcată în lacrimi (proză poetică)

19 Dec 4
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Felicitări! ***"

Gabriela Mimi Boroianu a răspuns Dec 2 lui Dorina Pop - Independența unui joc exponențial corupt (poem în proză)

24 Dec 4
Răspunsul lui Pop Dorina

© 2018   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support