Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Discuţiile lui Johnny Em (103)

Discuţii care au primit răspuns (67) Răspunsuri Activitatea Recentă

ACTIV

"Uite că uneori concursurile te pun în situaţii, hai să zicem, ridicole, absurde sau…"

Johnny Em a răspuns Aug 3, 2018 lui 3 - Rodica Bogdan -cincisprezecimi de vacanţă, rătăcite în absurd (teoria chibritului în vacanţă) - [2]

17 Aug 8, 2018
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

"He, he... ultimele 7 minute. Chiar aţi dorit să stabiliţi un record (probabil aveţi…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - Cu autostopul în vacanță (9)

18 Aug 8, 2018
Răspunsul lui Ioan Muntean

ACTIV

"Pe ultima sută de metri (mă rog, în ultimele 20 de minute)... DAr... am rămas uimit,…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - De la circ, nu în vacanță, ci la... olimpiadă (8)

26 Aug 14, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Incitant titlu! După primele fraze citite mă gândeam că voi afla cine ştie ce povest…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - O vacanță în... război (7)

27 Aug 14, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Ei, ar trebui să fiu mându că mi-am întâlnit bunicul nu? Dacă mă iau după comentariu…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - În vacanță la bunicul John (6)

16 Aug 8, 2018

ACTIV

"Din Honolulu, iatăne şi în Paris. Observ o măiestrie în modelarea cuvintelor, frazel…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - Vacanță prelungită la Paris (5)

21 Aug 12, 2018
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

"În sfârşit, ceva mai dinamic, mai apetisant. Paralela cu serialul este extraordinar…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - O vacanță în Honolulu (4)

54 Aug 9, 2018
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"O analiză interesantă şi captivantă. Poate Pescăruşul, ca personaj colectiv ar fi tr…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - Paznicii valurilor nu-și iau vacanță (3)

58 Aug 8, 2018

ACTIV

"Mi-a plăcut povestirea, dar mi se pare un pic absurdă, poate chiar trasă de păr... S…"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - Cu RV-ul în vacanță (2)

22 Aug 8, 2018

ACTIV

"În sfârşit o proză mai cu "vână", după cum spuneam şi mai sus:  Nota mea este  9"

Johnny Em a răspuns Aug 2, 2018 lui 3 – Pop Dorina - Vacanță cu... salvamarul George (1)

26 Aug 8, 2018

© 2019   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support /********* ********/