Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Discuţiile lui Johnny Em (103)

Discuţii care au primit răspuns (74) Răspunsuri Activitatea Recentă

moderator

"Nu ştiu eu dacă femeile chiar sunt moarte după pătrăţele şi pachete de muşchi... Une…"

Johnny Em a răspuns Aug 3 lui 3 - AureliaAlbAtros - Cantonament în loc de vacanță ( 6 )

23 Aug 11
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

moderator

"Ei, totdeauna când pe scenă apare fostul sau fosta e ceva ce devine interesant. Vrei…"

Johnny Em a răspuns Aug 3 lui 3 - AureliaAlbAtros - Vacanță cu omul potrivit - ( 5 )

15 Aug 13

moderator

"Eu aveam (poate mai am) o terorie cu personajele colegi de birou şi cu viaţa lor de…"

Johnny Em a răspuns Aug 3 lui 3 - AureliaAlbatros - Vacanță amânată ( 4 )

19 Aug 8
Răspunsul lui Ioan Muntean

moderator

"Mă gândesc aşa: păi 10 personaje la 1200 de cuvinte - mi se pare cam inechitabil. Ad…"

Johnny Em a răspuns Aug 3 lui 3 - AureliaAlbAtros - Destine schimbate într-o vacanță ( 3 )

46 Aug 8

moderator

"Mă uit aşa printre participanţi şi comentarori. Participanţii autori sunt numai feme…"

Johnny Em a răspuns Aug 3 lui 3 - AureliaAlbAtros - Vacanță necesară ( 2 )

35 Aug 8

moderator

"Aproape că pot crede că personajul principal ar fi fost chelnărişa, dar autorul sigu…"

Johnny Em a răspuns Aug 3 lui 3 - AureliaAlbAtros - O vacanță încurcată de mister ( 1 )

28 Aug 8

ACTIV

"Uite că uneori concursurile te pun în situaţii, hai să zicem, ridicole, absurde sau…"

Johnny Em a răspuns Aug 3 lui 3 - Rodica Bogdan -cincisprezecimi de vacanţă, rătăcite în absurd (teoria chibritului în vacanţă) - [2]

17 Aug 8

ACTIV

"He, he... ultimele 7 minute. Chiar aţi dorit să stabiliţi un record (probabil aveţi…"

Johnny Em a răspuns Aug 2 lui 3 – Pop Dorina - Cu autostopul în vacanță (9)

18 Aug 8

ACTIV

"Pe ultima sută de metri (mă rog, în ultimele 20 de minute)... DAr... am rămas uimit,…"

Johnny Em a răspuns Aug 2 lui 3 – Pop Dorina - De la circ, nu în vacanță, ci la... olimpiadă (8)

26 Aug 14
Răspunsul lui Pop Dorina

ACTIV

"Incitant titlu! După primele fraze citite mă gândeam că voi afla cine ştie ce povest…"

Johnny Em a răspuns Aug 2 lui 3 – Pop Dorina - O vacanță în... război (7)

27 Aug 14
Răspunsul lui Pop Dorina

© 2018   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support