Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Toate discuţiile etichetate „aurel conţu” (10)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

ACTIV

Ghinion

La mare soața-l ia pe  Grig cățelul, dar și soacra - parcă-s blestemat să mă agit ca peștele-n cârlig ori să-mi omor întreg sejurul…pe usca…

Început de Aurel Conțu

5 Iul 13
Răspunsul lui Ioan Muntean

ACTIV

Gusturi

Meniul meu la pensiunea „Steaua” e versatil precum suveica, la prânz  încep cu trufandaua la cină însă prefer.. fleica!

Început de Aurel Conțu

5 Iul 13

ACTIV

Căldură mare

Iubita mi-am găsit la mare, ca-n povești și-n timp ne-am adunat într-o pereche. Azi eu ard gazu-n Costinești iar ea o arde-n Vama Veche!

Început de Aurel Conțu

15 Iul 13

ACTIV

Regrete estivale

Când eram mai verde-n ram toate scările urcam, dar de când creanga mă-ncurcă doar privesc cum alții urcă!

Început de Aurel Conțu

16 Iul 13

ACTIV

Nostalgii estivale

Flori nu mai vrea iubita, nici nevasta e demodat, chiar desuet, acum ar prefera ceva… concret, uitând că totu-i relativ pe lumea asta!

Început de Aurel Conțu

9 Iul 13

ACTIV

Sezonieră

Își vinde „ gaița” făr-o lacrimă în gene știind c-aceasta  se întoarce  în răchită, e drept, cu mai puține pene, dar cin` se uită că „gaiț…

Început de Aurel Conțu

9 Iul 13

ACTIV

Nudism frivol

Nu c-aș vrea să-ți zgândăr zgaiba nici să fiu ca  vinul…acru. Și-mbrăcat-arăți ca naiba (dezbrăcată ești ca dracu!)

Început de Aurel Conțu

10 Iul 13

admin

Aurel Conţu - Nisip

Aurel Conţu Nisip La Vama Veche  poartă tanga „Costa Rica” așa e cool, așa-i tipicul… un șnur e mai puțin decât purta bunica dar  e mai mul…

Început de Ioan Muntean

13 Iul 13

admin

Aurel Conţu - Estivă

Aurel Conţu Estivă Privind în catalog cu ochi de libelulă profa de mate pe elev îl strigă: de ce merg fetele la mare, Bulă? să se bronzeze,…

Început de Ioan Muntean

16 Iul 13

admin

Aurel Conţu - Vacanță

Aurel Conţu Vacanță de ani de zile mergi la Eforie să prinzi bibanul amorțit… în transă, norocul tău se-oprește însă la scrumbie (la pești…

Început de Ioan Muntean

10 Iul 13

© 2019   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

--> /********* ********/