Cronopedia ~ club de scriere literar-artistică

amintiri temporale din faptul serii

Toate discuţiile etichetate „de” (19)

Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

moderator

Jocuri de cuvinte – OK și mișto

(„- Cum a fost de Valentine s day?”/ „- OK! Mișto!”)     (postarea precedentă)     (continuare)   Constantin NIŢU „Amintirile noastr…

Început de Nitu Constantin

4 Feb 16, 2019
Răspunsul lui Nitu Constantin

ACTIV

De la Domnul Marius!

PS. - Marius Ionescu: Iarasi revin la Cartea lui Dumitru Furdui. In urma unei deplasari la Paris, Octavian Cotescu este intrebat de colegii…

Început de ion stelian

1 Ian 18, 2019
Răspunsul lui ion stelian

admin

Revista Cronos nr. 5 (40), mai 2018

Revista Cronos nr. 5 (40), mai 2018. Revista Cronos - izvor de cultură, peniţa de aur - revistă de cultură, fondată la Constanţa, martie…

Început de Ioan Muntean

4 Oct 25, 2018
Răspunsul lui Ioan Muntean

admin

Revista Cronos nr. 4 (39), aprilie 2018

Revista nr. 4 (39), aprilie 2018. Revista - izvor de cultură, peniţa de aur - revistă de cultură, fondată la Constanţa, martie 2013, Anu…

Început de Ioan Muntean

11 Iul 27, 2018
Răspunsul lui AureliaAlbAtros

ACTIV

Unde rătăceşti ?

Ninge peste suflet, ninge neîncetat Vai, fiori de sloiuri îmi cuprind fereşti, Fluture şi floare fost-am noi odat’, Şi roza te cheamă, und…

Început de ELENA AGIU-NEACSU

0 Dec 28, 2016

INACTIV

Viciu literar

Viciu literar Am avut şi eu un viciu: Să mai citesc şi din oficiu! Mai luam şi eu o carte Ş-o citeam pe săturate!...   Însă un zvon parla…

Început de Gabriel Todică

0 Feb 17, 2015

INACTIV

Antiteză retorică

Tu, Dumnezeule, care din cer, ca om, ai coborât pe pământ, De ce te-ai umilit şi nu încetezi să ne iubeşti? Tu, omule, care din pământ, c…

Început de Gabriel Todică

0 Ian 14, 2015

admin

Flori de tei - Păun Iuliana

Flori de tei     M-am oprit în mijlocul drumului ca un om prost. Să pot să prind, să învăţ pe de rost Mirosul teilor înfloriţi mai devrem…

Început de Lenuş Lungu

5 Iun 20, 2013
Răspunsul lui Theodora Theo A

admin

Festivalului Internaţional de Poezie “Mihai Eminescu”. Drobeta Turnu Severin

Festivalului Internaţional de Poezie “Mihai Eminescu”. Drobeta Turnu Severin «LUCEAFĂRULUI» DIN BOTOŞANI, CU PRIETENIE ŞI CONSIDERAŢIE… SAL…

Început de Lenuş Lungu

0 Feb 28, 2013

admin

~Nicolae Bălaşa: „Comunicarea, de la omul nou, la intelectualul analfabet“

„Comunicarea, de la omul nou, la intelectualul analfabet“ În unul din articolele noastre anterioare, ,,Discursul, ştiinţă în a comunica sau…

Început de Lenuş Lungu

3 Oct 14, 2012
Răspunsul lui Camelia C

© 2020   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

-->