Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite mâine

Taifas literar - revistă de scrieri şi opinii literare nr. nr. 1/2017, ianuarie, februarie, martie (15, 16, 17) - culori de iarnă; - ISSN 2458-0198 – ISSN-L 2458-0198; Fondată la Constanţa, noiembrie 2015; REDACŢIA REVISTEI: Director-fondator: Lenuş Lungu; Redactor-şef: Gabriela Mimi Boroianu; Tehnoredactor: Ioan Muntean; Corectori: Gabriela Mimi Boroianu, Ioan Muntean; Redactori: Lenuş Lungu, Gabriela Mimi Boroianu, Ioan Muntean; Grafică, coperţi, ilustrare: Ioan Muntean – prelucrare foto web.

Vizualizări: 295

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Felicitări, redacției! Tematica, la fel de cuprinzătoare și aleasă cu gust!

Felicitări colectivului şi autorilor!

Mai răruţ, dar e mai drăguţ! Şi în plus acum ne-a adus o boare de răcoare! Mulţumim Cronopedia!

Felicitări, tuturor, truditorilor si coautorilor!

Încă o realizare cronopediană de excepţie! Felicitări: Lenuş Lungu, Gabriela Mimi Boroianu, Ioan Muntean! Felicitări şi autorilor selecţionaţi şi incluşi între coperţile reviste!

Aştept cu nerăbdare revista tipărită!

Felicitări, de asemenea tuturor colaboratorilor noștri ale căror texte se regăsesc între coperțile acestei revistei și cărora le mulțumim!

Dragi prieteni Cronopedia - administratori, redactori, colaboratori:

Eu abia acum văd revista, am avut calculatorul stricat (harddiscul) şi nu am putut intra pe internet! Felicitări tuturor celor implicaţi, zic şi eu! O muncă frumoasă, care merită recompensată cu aprecierile noastre! 

Au sosit revistele Taifas literar de la tipografie. Ele pot fi achiziţionate ca şi celelalte la preţul de 10 lei per ex. (cu depunerea contravalorii în cont şi comunicarea adresei de destinaţie - detalii suplimentare pe mesageria pribată).

Din păcate, din numerele anterioare ale revistelor avem încă circa 100 ex. neachiziţionate - situaţie în care ne gândim dacă mai ar4e rost a le tipări sau vom continua numai cu varianta online... Totul depinde de autori...

autori în sumarul revistei:

Adrian Istrate 17, Adrian Scriminț 40, Camelia Ardelean 7, Cepeha I. Mihai 20, Costel Avrămescu 3, Costel Zăgan 9, Costică Nechita 16, Nicolae Doftoreanu 14, E. Dăianu 2, Florin T. Roman 15, Gabriela Ioniţă 43, Gabriela Mimi Boroianu 11, Ion Ionescu-Bucovu 36, Lenuş Lungu 5, 48, 31, Maria Briedis Macovei 10, Maria-Ileana Tănase 8, Mihaela Moşneanu 12, Mihai Ștefan Arsene 13, Mihail Dincă 38, Ovidiu Dinica 6, Puiu Gheorghe Răducan 42, Stejărel Ionescu 30, Teodor Stefanelli 2, Veronica Șerban 18, Victor Rusu 45, Viorel Croitoru 18, Zinca Iulian Marius 39

Frumoasă, felicitări tuturor!

Vreau și eu, unde trimitem banii?

Am comunicat unde se trimit banii, dar nu am confirmarea că i-aţi trimis...

Desigur că o voi dori în bibliotecă, alături de celelalte. VB! 

© 2017   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support