Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Zile de naştere sărbătorite mâine

Toate discuţiile etichetate „proza” (27)

← Înapoi la Clubul de proză
Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Umbra mamei (2)

Ieşim buluc, mai să rupem poarta liceului şi ne împrăştiem stânga-dreapta pe trotuare, buimăcind trecătorii. Bucurie mare, ce mai! De mâine…

Început de Cepeha I. Mihai

2 Mai 11
Răspunsul lui Ioan Muntean

*Învăţătoarea*

De o vreme toată lumea vorbeşte despre eclipsă, „mare eveniment astronomic”. Cei cu înclinaţii mistice îşi fac tot felul de socoteli. Alţii…

Început de Cepeha I. Mihai

6 Mai 10
Răspunsul lui Cepeha I. Mihai

Urletul

Și dacă sunt mai bun decât tine, tu de ce ești mai rău și încerci să mă distrugi? Dacă îți spun că nu ești perfect, de ce nu te gândești că…

Început de Dorina Sisu

7 Oct 1, 2016
Răspunsul lui Dorina Sisu

Trenul de noapte - povestire

Zgomotele cadenţate ale roţilor din capetele osiilor, călcând ritmic şina imperfectă, nu-mi stârneau cheful de somn, aşa cum ar…

Început de Cezar B. Stefan

3 Apr 10, 2016
Răspunsul lui Viorel Croitoru

Muntele comorilor 1/6

MUNTELE COMORILOR                               Partea 1/6           1945.   Ne aflăm la un an după întâmplările care au schimbat desti…

Început de spiridon ramniceanu

2 Mar 22, 2016

Trei stropi de sudoare

După colţul străzii crivăţul te opera în loc, năruindu-se în ninsoare cu valuri dense, de nestrăb…

5 Feb 10, 2016
Răspunsul lui maria giurgiu

Secret nedezlegat fragment din roman

S-au întors la hotel complet dezorientați. Nu s-au oprit nici a privi caișii înfloriți, nici să admire verdele crud ce devenise împăratul l…

Început de VIORICA GUSBETH

2 Feb 9, 2016
Răspunsul lui Lenuş Lungu

Străinul partea 1/2

Că binele, pe care vreau să-l fac,                      …

2 Nov 15, 2015
Răspunsul lui Johnny Em

ÎNGERUL CARE A CĂZUT DIN PARADIS - fragment - continuare

Motto: Drumurile vieţii sunt un Labirint spre moarte...     „În acest oraş am ajuns noaptea, cerul se întunecase, nori ameninţători în part…

Început de ION IONESCU-BUCOVU

6 Oct 10, 2015

Scufita Rosie - a doua interpretare hermetica

Scufita Rosie Se numeste Robert Darnton. A fost profesor la Princeton University.Nu stiu daca mai profeseaza sau se ocupa de cresterea pisi…

Început de Ion Vanghele

2 Sep 30, 2015

© 2017   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support