Zile de naştere

Zile de naştere sărbătorite astăzi

Toate discuţiile etichetate „catisma” (11)

← Înapoi la Cuvinte duhovniceşti
Discuţii Răspunsuri Activitatea Recentă

Psaltirea ortodoxă - Catisma 20

CATISMA A DOUĂZECEA PSAMUL 143 Un psalm al lui David împotriva lui Goliat.   1. Binecuvântat este Domnul Dumnezeul meu, Cel ce învaţă mâin…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 18

Psaltirea ortodoxă - Catisma 19

CATISMA A NOUĂSPREZECEA PSAMUL 134 Aliluia.   1. Lăudaţi numele Domnului, lăudaţi slugi pe Domnul, 2. Cei ce staţi în casa Domnului, în cu…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 17

Psaltirea ortodoxă - Catisma 18

CATISMA A OPTSPREZECEA PSAMUL 119 Cântarea treptelor.   1. Către Domnul am strigat, când m-am necăjit, şi m-a auzit. 2. Doamne, izbăveşte…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 16

Psaltirea ortodoxă - Catisma 17

CATISMA A ŞAPTESPREZECEA PSAMUL 118 Aliluia.   1. Fericiţi cei fără prihană în cale, care umblă în legea Domnului. 2. Fericiţi cei ce păz…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 15

Psaltirea ortodoxă - Catisma 16

CATISMA A ŞAISPREZECEA PSAMUL 109 Un psalm al lui David.   1. Zis-a Domnul Domnului Meu: „Şezi de-a dreapta Mea, până ce voi pune pe vrăjm…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 14

Psaltirea ortodoxă - Catisma 15

CATISMA A CINCISPREZECEA PSAMUL 105 Aliluia   1. Lăudaţi pe Domnul că este bun, că în veac este mila Lui. 2. Cine va grăi puterile Domnul…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 13

Psaltirea ortodoxă - Catisma 14

CATISMA A PAISPREZECEA PSAMUL 101 Rugăciunea unui sărac mâhnit, care-şi îndreptează înaintea Domnului ruga sa.   1. Doamne, auzi rugăciune…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 12

Psaltirea ortodoxă - Catisma 13

CATISMA A TREISPREZECEA PSAMUL 91 Un psalm pentru ziua sâmbetei.   1. Bine este a laudă pe Domnul şi a cânta numele Tău, Preaînalte, 2. A…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 11

Psaltirea ortodoxă - Catisma 12

CATISMA A DOUĂSPREZECEA PSAMUL 85 Un psalm al lui David; o rugăciune.   1. Pleacă, Doamne, urechea Ta şi mă auzi, că sărac şi necăjit sun…

Început de Ioan Muntean

0 Mar 10

Psaltirea ortodoxă - Catisma 11

CATISMA A UNSPREZECEA PSAMUL 77 Un psalm al lui Asaf. Al înţelegerii.   1. Luaţi aminte, poporul meu, la legea mea, plecaţi urechile voas…

Început de Ioan Muntean

2 Mar 10
Răspunsul lui Ioan Muntean

© 2017   Created by Lenuş Lungu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor

Live Support